Co.#

Location

Captain

No.  1 S. Vancouver Island C.W. Burr
No.  2 West Vancouver A. McAlister
No.  3 Sidney (Saanich Area) W. Newton
No.  4 Brentwood (Saanich Area)  M. Atkins
No.  5 Port Alberni  E.T. Cox, M.M.
No.  6 Clo-oose, B.C. K.T. Baird
No.  7 Camp 3 & 6 (Duncan Area) T. Fraser
No.  8 Youbou (Duncan Area) J.W. Whittaker
No.  9 Rounds (Duncan Area) F. Scott
No. 10 Camp 9 (Duncan Area) B. David, M.M.
No. 11 No information available  No information available
No. 12 Mayo (Duncan Area) D.W. Miles
No. 13 Hillcrest (Duncan Area) L.T. Traer
No. 14 Deerholme (Duncan Area) G. Wellburn
No. 15 Duncan A.J. McKelvie
No. 16 Crofton (Duncan Area) G.T. Sharpe, M.C.
No. 17 Duncan G.K. Hobson
No. 18 Cowichan Lake G.L. Anderson
No. 19 Shawnigan Lake F.S. Greenhouse
No. 20 Cowichan Lake J.F.T. Saywell
No. 21 Fanny Bay F. Curran
No. 22 Cumberland W.H. Cope
No. 23 Courtenay A. McDonald 
No. 24 Tsolum C.C. Holmes
No. 25 Oyster Bay A. Parkin
No. 26 Campbell River K.W. Brown
No. 27 Quinsam J. Taylor
No. 28 Bloedel T.E. Perks
No. 29 Sardis K.H. White
No. 30  No information available No information available
No. 31 Nanaimo (Area South) C.S. Stronach, M.C., M.M.
No. 32 Nanaimo  J.E. Kingsley
No. 33 Ocean Falls H.E. Marsh
No. 34 Bralorne W.G. Osborne
No. 35 Pioneer Mines J. Milne
No. 36 No information available No information available
No. 37 Lillooet A.J. Craig
No. 38 Gulf Island J.H. Carvosso, M.C.
No. 39 Williams Lake S.C. Elliot
No. 40 Sechelt E.W. Parr-Pearson
No. 41 Bowen Island J.H. Ashcroft
No. 42 Gibson's Landing A. Piling
No. 43 Port Alice J.W. Fraser
No. 44 No information available No information available
No. 45 Salmon Arm J.T. Jones
No. 46 Peachland J.H. Wilson, M.C.
No. 47 Lasqueti Island J.R. Rutherglen
No. 48 Oliver F.W. Nesbitt
No. 49 Kingsgate W.R. Baskerville
No. 50 Creston F. Lister, C.M.G., D.S.O.,M.C.
No. 51 Armstrong J. Fowler
No. 52 Smithers S.A. Cunliffe
No. 53 Castlegar S. Humphries
No. 54 Alert Bay H.B. McAteer
No. 55 Englewood (Nimpkish Lake) A.C. Buckland
No. 56 Port McNeil H. Walton
No. 57 Beaver & Telegraph Coves E.A. Morrow
No. 58 C & A Loggin Co. (Port McNeil) P.J. Cyr
No. 59 Port Hardy W. Reid
No. 60 Whonnock F. Rolley
No. 61 Haney F.K. DeWolf
No. 62 Deroche S.F. Lyne/S.T. Jones
No. 63 Langley A. Stacey
No. 64 Clinton J. Stewart
No. 65 Zeballos Gavin Davis
No. 66 Dewdney H. Davis
No. 67 Vernon C.W. Morrow
No. 68 Lytton C.J. Hallisey
No. 69 Butedale C.E. Cooke
No. 70 Terrace M. Dubeau
No. 71 Penticton R.N. Atkinson
No. 72 Trail A.H. Hugill
No. 73 Hope H.W. Johnson
No. 74 Bella Coola A.J.R. Buller
No. 75 Bella Bella  O. Bainbridge
No. 76 No information available No information available
No. 77 Coquitlam C.C. Smith
No. 78 Kimberley H.W. Poole
No. 79 Merritt G.S. Corbett
No. 80 Princeton P.W. Gregory
No. 81 Invermere T.C. Bell, O.B.E.
No. 82 Sicamous H.M. Paterson
No. 83 Squamish S.C. Frost
No. 84 Ladner C.C.P. Montizambert
No. 85 Kamloops A.E. McElligott, D.S.O.
No. 86 Britannia Beach R.H. Swan
No. 87 West Summerland S.A. McDonald
No. 88 Abbotsford T.V. Thompson
No. 89 Burnaby South T. Kirk, M.M.
No. 90 Burnaby North G. Charlton
No. 91 Burnaby East C.B. Brown
No. 92 No information available No information available
No. 93 Surrey F. Hassall
No. 94 Agassiz M. W. Clarke
No. 95 Port Simpson E.C. Valpy
No. 96 Queen Charlotte City J.C. Carstairs
No. 97 Quesnel E.J. Gook
No. 98 Wells G. Kitchen
No. 99 Stave Falls C.H. Cade
No. 100 Kelowna G.N. Kennedy
No. 101 Ladysmith G.B. Osborn
No. 102 Ucluelet H.G. Gilroy-Moore
No. 103 Tofino Tom Gibson
No. 104 McBride H.R. Sansom
No. 105 Massett B. Phillips
No. 106 Hudson Hope D.H. Cuthill
No. 107 Port Renfrew K. Blakeney
No. 108 Cumshewa Inlet (Morgan) Claude C. Germyn
No. 109 Cumshewa Inlet (Alison) H.H. Baxter/J.A. McKenzie
No. 110 Kaslo W.H. Dunn
No. 111 Nakusp H.G. Hakeman
No. 112 Chamis Bay H. Routhier
No. 113 Huxley Inlet, Queen Charlotte Islands J. Haynes
No. 114 Cumshewa Inlet A. Ostram
No. 115 Golden W. Wenman
No. 116 Enderby A.H. Woodley
No. 117 New Westmister R.S. MacPherson M.C.
No. 118 West Point Grey C.S. Williams
No. 119 Gambier Island Francis Dage
No. 120 Ashcroft E.P. Marston
No. 121 South Slocan W. Wadeson
No. 122 Nootka A. Park
No. 123 Ahousat G. Rae-Arthur/R. Clayton
No 124 Chase W.T. Gordon
No. 125 Richmond F.P.R. James, M.C.
No. 126 Galiano Island A. Fisher, M.C.
No. 127 Pender & Saturna Island J. Bridge, M.C.
No 129 Grand Forks R.H. MacIntosh
No. 130 Naas River A.E. Nelson
No. 131 Prince George E.H. Burden
No 132 Rivers Inlet G.H. Gildersleeve
No. 133 James Island C. Hibbett
No. 134 Woodfibre W.W. Smith
No 135 Dawson, Yukon C.H. Chapman
No. 136 Pinchi Lake P.T. Bloomer
No. 137 Vanderhoof J.W.H. Wilkes
No. 138 Juskatia, Queen Charlotte Island L. Harding